Jaka farba do drewna?

0
Jaka farba do drewna?

Jak zadbać o drewniane elementy architektury ogrodowej? Czym je zabezpieczyć przed szkodliwymi warunkami i jak utrzymać ich piękno?

Piękny ogród to nie tylko dekoracyjne rośliny, zielona trawa, kwiaty, krzewy i drzewa. Oprócz naturalnych detali w naszych ogrodach pojawiają się dodatki najczęściej wykonane z drewna. Ogrodnicy, hobbiści, projektanci ogrodów a także każdy z nas spotyka się z problemem spękanego drewna, łuszczącej się farby, wyblakłego koloru czy niszczenia, będącego wynikiem działania pleśni i grzybów, słońca, wiatru, deszczu, śniegu i mrozu. Wszystko to tworzy nieestetyczny wygląd naszych ogrodowych dekoracji.

Na rynku jest wiele produktów do impregnacji drewna – preparaty solne, wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe, lakiery, bejce, lazury, oleje i wiele więcej. Moją one swoje wady i zalety. Przez lata działalności naszej firmy wypróbowaliśmy wiele z nich. Wybudowaliśmy i pomalowaliśmy już setki obiektów z drewna: wiaty, altany, garaże, tarasy, domki narzędziowe, meble ogrodowe.

 

Ostatecznie nasz wybór padł na Tikkurila Pinjasol WAX. Dlaczego?

 

Tikkurila Pinjasol WAX to przede wszystkim środek przeznaczony do użytku profesjonalnego. Oferowany jest wyłącznie zakładom przetwórstwa drzewnego produkującym architekturę ogrodową, obiekty z drewna, domy drewniane, meble, ogrodzenia, balustrady itp. - dlatego jest on niedostępny w bezpośredniej sprzedaży w typowych sklepach budowlanych.

Czym Pinjasol WAX wyróżnia się na tle konkurencji?

Jest to impregnat dekoracyjno-ochronny z dodatkiem wosku, przeznaczony do malowania każdego rodzaju drewna, w szczególności narażonego na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Posiada podwyższoną odporność na zarysowania i ścieralność dzięki zawartości wosku, który również dodatkowo zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci tworząc gładką i miłą w dotyku powierzchnię. Nie wymaga nakładania warstwy podkładowej - głęboko penetruje drewno i zabezpiecza przed opadami, wilgocią, różnicami temperatur i promieniowaniem UV.

Podsumowując:

Tikkurila Pinjasol WAX to kompleksowa ochrona i dekoracja drewna w jednym produkcie bez konieczności stosowania gruntów czy dodatkowego lakierowania po impregnacji. Jeden produkt daje nam wyjątkową ochronę przed grzybami, owadami oraz warunkami atmosferycznymi, dzięki temu oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze.

A co z dostępnością?

Dzięki długiej współpracy z firmą Tikkurila mamy możliwość zaoferowania w naszym sklepie impregnat do drewna przeznaczony do użytku profesjonalnego - Tikkurila Pinjasol WAX.

Szczegółowy opis impregnatu dostępny jest na karcie produktu w naszym sklepie - KLIK.

Komentarze do wpisu (0)

Submit

Sklep

607 311 636

Pn - Pt 7:00 - 15:00

Architektura

669 741 236

Pn - Pt 8:00 - 16:00

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl