Donice samonawadniające z technorattanu

0
Donice samonawadniające z technorattanu

Systematyczne podlewanie i nawożenie roślin doniczkowych decyduje o ich wzroście i powodzeniu uprawy. Jednak zbyt intensywne nawodnienie lub przesuszenie rośliny może doprowadzić do chorób i obumierania. Kolejnym problemem, z którym spotykamy się w naszych domach jest konieczność wyjazdu. Przez dłuższe wakacje możemy doprowadzić do uschnięcia naszych roślin. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad zakupem doniczek z systemem nawadniania. 

Donica z systemem nawadniania pozwala na dostosowanie ilości nawodnienia do potrzeb rośliny. Nawadnianie zapewnia system, który samodzielnie doprowadza wodę do korzeni rośliny. W prosty sposób pozwala on na dostosowanie intensywności nawadniania do rodzaju rośliny, poprzez zastosowanie odpowiedniej ilości pasków nawadniających. Wskaźnik poziomu wody informuje o konieczności uzupełnienia zbiornika, z którego jest dozowane nawadnianie. Dzięki temu nasze rośliny zostaną nawodnione zawsze gdy tego potrzebują. 

 

Donica może posiadać również izolację termiczną, dzięki której możemy przechowywać rośliny na zewnątrz cały rok zwiększając ich ochronę.  

 

 

Zastosowanie: Do sadzenia roślin ozdobnych przeznaczonych do uprawy w pojemnikach, przeznaczone do użytku w takich miejscach jak balkony, ogrody, ogrody zimowe, tarasy.

Zasady użytkowania: Donice należy użytkować wyłącznie na twardym, poziomym podłożu. Nie wypełniać ziemią powyżej 5cm od górnej krawędzi ścianki. Donic nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 2,5 m. od czynnych grzejników gazowych, czynnych źródeł ognia a także konarów drzew, kabli elektrycznych sznurów do bielizny itp. Należy unikać długotrwałego kontaktu donic z wysokimi temperaturami. Przemieszczając donice należy chwytać je od spodu za elementy konstrukcyjne. Niedozwolone przeciąganie donic wypełnionych ziemią. Nie przeciążać nadmiernie donic! Niedozwolone jest stawanie i siadanie na ściankach. W przypadku wystąpienia wad produktu, należy natychmiast wycofać go z eksploatacji.

Konserwacja: W celu przedłużenia trwałości donic należy je regularnie czyścić i konserwować. Z donic jak najczęściej należy usuwać kurz. Zbrudzenia czyścić wilgotną ściereczką. W razie konieczności można zastosować rozcieńczony łagodny środek myjący a następnie wytrzeć wilgotną powierzchnię do sucha. Nigdy nie używać wybielaczy, kwasów lub rozpuszczalników do czyszczenia donic!

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit

Sklep

607 311 636

Pn - Pt 7:00 - 15:00

Architektura

669 741 236

Pn - Pt 8:00 - 16:00

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl