Badanie produktów konkurencji

0

Często zadaje się nam następujące pytanie: Dlaczego IKO? Dlaczego nie spróbować gontów produkowanych przez naszych rywali z Rosji lub Ameryki? Naszą najlepszą odpowiedzią jest zaledwie jedno słowo: jakość. Oferowane na całym świecie gonty IKO produkowane są w oparciu o lata doświadczeń i wiedzę. Oczywiście słowa nic nie kosztują, zdecydowaliśmy zatem dowieść jakości naszych produktów za pomocą prostego, ale istotnego testu porównawczego.

Prosimy pamiętać, że prawidłowe ułożenie gontów jest elementem o kluczowym znaczeniu dla powodzenia projektu budowlanego. Niewłaściwe zamocowanie gwoździ to główna przyczyna problemów związanych
z dachem, a w szczególności przeciekania oraz zerwanych dachów z powodu nieprawidłowo zamocowanych gontów. W porównaniu do rosyjskich i amerykańskich rywali, proces wytwarzania laminowanych gontów IKO (typu Cambridge) gwarantuje skuteczniejsze i pewniejsze rozwiązanie zabezpieczające przed problemami związanymi z dachem.

Amerykańscy i rosyjscy rywale nie dorównują nam kroku pod względem takich parametrów jak:

1. Rozmiar gontu

Gont Cambrigde o długości 1038 mm i szerokości 349 mm jest największym gontem w swojej klasie. Żaden amerykański lub rosyjski rywal nie jest w stanie mu dorównać.
Gont laminowany IKO jest większy, co przedstawia zdjęcie poniżej:

 

 

2. Szerokość zakładki

Laminowane gonty Cambridge zostały wyposażone w strefę wbijania gwoździ. W porównaniu do laminowanych gontów produkcji amerykańskiej i rosyjskiej, strefa wbijania gwoździ w produktach IKO jest o 2-3 razy szersza. Dzięki temu można być pewnym, że każdy gwóźdź przebije dwie warstwy szerokiej zakładki, co stanowi o prawidłowym położeniu gonta. Węższe strefy do wbijania gwoździ u naszych konkurentów mogą skutkować nieprawidłowym montażem gontów.

 

Szerokość warstwy spodniej Cambridge:

 

 

 Szerokość warstwy spodniej konkurencji:

     

 

 

3. Laminowanie i klejenie

Laminowane gonty są produkowane z dwóch części, które zespaja się za pomocą specjalnego, modyfikowanego bitumu. Nasi rosyjscy i amerykańscy rywale wykorzystują tylko trzy linie, podczas gdy sklejanie laminowanych gontów IKO odbywa się za pomocą pięciu pasm bitumu. Dzięki temu gonty IKO stają się najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

 System laminowania i klejenia w IKO Cambridge:

 

 

 System laminowania i klejenia konkurencji:

     

 

4. Bezpieczeństwo klejenia

Jakość systemu spajającego utrzymuje gonty na swoim miejscu nawet podczas silnych wiatrów oraz chroni Państwa dach przed wnikaniem zacinającego deszczu pod gonty. Gonty IKO Cambridge wyposażono w podwójną linię obrony znajdującą się w krytycznym obszarze zakładki. Laminowane gonty rosyjskich i amerykańskich konkurentów mogą poszczycić się zaledwie jedną warstwą kleju znajdującą się w tym newralgicznym miejscu.

 Bezpieczna ilość kleju w IKO Cambridge:

 

 

Ilość kleju w gontach konkurencji:

     

 

5. Strefa wbijania gwoździ oraz cięcie pod kątem

Linia do wbijania gwoździ Cambridge to wyraźnie zaznaczony obszar 35 i/lub 45 mm na potrzeby „Xpresowego” montażu; jest to zarazem najszersza strefa służąca do precyzyjnego wbijania gwoździ. Proste cięcie elementów “smoczych zębów” jest znacznie korzystniejsze dla procesu ułożenia gontów niż cięcie pod kątem. Gdy nasi amerykańscy i rosyjscy rywale oferują (zawsze mniejszą) strefę wbijania gwoździ, ta cecha nigdy nie występuje w połączeniu z prostym cięciem. Jest to następny element przemawiający na korzyść laminowanych gontów IKO.

 Strefa do nabicia gwoździ i prosto przycięte tabliczki w gontach laminowanych IKO:

 

 

 Strefa do nabicia gwoździ i ukośnie przycięte tabliczki  konkurencji:

     

 

Małe podsumowanie. Poniższe punkty dowodzą, iż chcąc mieć bezpieczny dach nad głową, powinni Państwo skorzystać z IKO, który gwarantuje najlepszą na rynku jakość produktów:

  • Gont IKO Cambridge jest większy > 1038 x 349 mm
  • Najszersza zakładka i strefa wbijania gwoździ > 45 mm i 35 mm
  • Najbezpieczniejszy system klejenia > 5 pasm
  • Proste cięcie na „smoczych zębach” gwarantuje równe układanie

Komentarze do wpisu (0)

Submit

Sklep

607 311 636

Pn - Pt 7:00 - 15:00

Architektura

669 741 236

Pn - Pt 8:00 - 16:00

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl